Време: Претпладне лето попладне есен

 

Времето ќе биде сончево со умерена облачност. Попладне ќе биде нестабилно со пороен дожд и грмежи. Локално се очекува да наврнат над 30 л/м2 дожд, а можна е и појава на невреме со град и засилен ветер.

Утринската температура ќе се спушти помеѓу 11 и 13, а дневната од 22 до 31 степени.

Во Скопје сончево со умерена облачност, а попладне нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Утринската околу 16, а дневната ќе достигне до 29 степени. 

најчитано сега