ВИДЕО: Погледнете што сними Кјуриосити на небото над Марс

НАСА објави снимка од небото над Марс. 

Роверот Кјуриосити кој е на својата мисија на Црвената Планета снима мала светла точка која се движи. 

На снимката се гледа светол прстен кој се движи, но од НАСА велат дека тоа може да е и одраз од објективот.

 

најчитано сега