Машки труп во фаза на распаѓање пронајден во Железара

 

Во кругот на фабриката „Железара“ вчера изутрина пронајден е непознат машки труп во фаза на распаѓање, соопшти МВР.

Увид на местото на настанот изврши екипа од СВР-Скопје и надлежен јавен обвинител и по негова наредба телото на починатиот е пренесено во Институтот за судска медицина и криминалистика за обдукција.

Се работи на утврдување на идентитетот на лицето, како и на целосно расчистување на случајот.

 

 

Оцени ја веста

19.08.2015 - 12:55

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега