Гори позната скопска сендвичара

Според фотографиите и информациите кои ни ги испрати читател на Пресс24, иако првично се мислеше дека гори соба на погорните спратови на домот Гоце Делчев во СКопје, според најновите информации, не горел Домот, туку сендвичарата Жан Мари, која се наоѓа во близина. Чадот кој се кревал нагоре за станарите од околината направил да делува како да доаѓа од студентскиот.  Пожарникарите се на терен и се справуваат со пламените јазици за кои засега не се знае како избувнале.

Повеќе информации подоцна.

 

 

Оцени ја веста

18.08.2015 - 10:21

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега