Битола повторно на нозе - уште еден грчки земјотрес го стресе градот

Попладнево во 15:28 минути, Битола ја стресе уште еден земјотрес со јачина од 4,5 степени според Рихтеровата скала.

Според привичните информации, епицентарот на земјотресот е во соседна Грција на истата локација, односно градот Кожани каде вчера исто така беше регистриран земјотрес со ист интензитет, но во 12 часот и 45 минути.