Среќен роденден Том Круз!

Холивудскиот актер Том Круз по кој лудуваат милион жени ширум свет денеска полни 51 година.

Тој е роден на 3 јули 1962 година во Сиракјуз, Њујорк. Уште од мал бил заинтересиран за актерството, а прва филмска улога остварува во филмот „Taps“ од 1891 година.

Том Круз е еден од најпопуларните актери на денешнината, а исто така е и успешен филмски продуцент.

Па, нека му е среќен роденденот!

најчитано сега