Европол заплени 30 тони дрога

Европол соопшти дека триесет тони кокаин, хероин и марихуана во вредност од 822 милиони долари беа запленети во меѓународна полициска операција.

Операцијата на Европол била насочена против трговијата со дрога и оружје преку море, во која биле вклучени криминални групи во Централна Америка и Карибите, а уапсени се 142 лица, запленети се 15 бродови, 42 паричиња огнено оружје и околу 170 илјади долари. 

ФОТО: Зазабава

најчитано сега