Утре сончево и топло - УВ индексот ќе изнесува 8

Времето утре во Македонија ќе биде сончево и топло со мала облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од 21 до 32 степени.

Во Скопје слично време,с о температура до 30 степени

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 8.

најчитано сега