Дo четврток пекол потоа повторно доаѓа “ноември“

Според метеоролозите, во следните неколку денови не очекува сончево време и максимална температура и до 35 степени, за потоа повторно да пристигнат дождовите и пониските температури.

До четврток, според УХМР, ќе се задржи стабилно и топло време, а во петок и за време на викендот времето во земјава ќе биде нестабилно со локален пороен дожд и грмежи.

Се очекува утре температурите да достигнат до 30 степени, а потоа да се растат до максимални 35 во четврток.

 

најчитано сега