Лас Вегас: Загина акробатка при пад од 15 метри

На светски познатиот канадски циркус „Cirque du Soleil“, се случи вистинска трагедија откако една од актобатките падна од височина од 15 метри по што починала. Триесет и едногодишната Сара Гијар која има над 20 години искуство во оваа работа била пренесена во болница каде што лекарите безуспешно се обидоа да и го спасат животот. Претставите на циркусот се откажани а ова е за прв пат да се случи несреќа за време на 30 годишната историја на познатиот циркус која заврши со смртни последици.

 

 

најчитано сега