Трагедија го потресе велешко - младо момче загина капејќи се во својот дом

Вчера вечерта, трагедија го потресе велешкото село Г. Јаболчиште.

Според информациите до кои стигна Пресс24, вчера околу 20 часот,18 годишниот Беким К. починал од струен удар. Како што дознаваме, несреќата се случила додека момчето се капело во бањата во својот дом во Јаболчиште.

најчитано сега