Утрово сонце - попладне невреме

 

Времето ќе биде сончево и топло со умерена облачност, а попладне нестабилно со пороен дожд, на места пообилен, грмежи и засилен ветер.

Температурата ќе се движи од 19 до 30 степени.

Во Скопје и околината ќе преовладува слично време со температура до 28 степени.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува седум.

најчитано сега