Фатен Арачиновец баран со потерница

Вчера во 10 часот на Граничниот премин Долно Блаце на излез од Р.Македонија, при пасошка контрола на 37-годишниот С.Љ. од Арачиново, констатирано е дека за истиот е распишана потрага, па истиот е приведен за понатамошна постапка.

најчитано сега