Земјотрес ја стресе Шар Планина

 

Денеска земјотрес со епицентар во подрачјето на Шар Планина регистрираа Апаратите на Сеизмолошката опсерваторија при Природно- математичкиот факултет во Скопје.

- Земјотесот беше почувствуван во Тетово и околината со интензитет од IV степени според Европската макросеизмичка скала-1998, соопштија денеска од Сеизмолошката опсерваторија.

Земјотресот бил регистриран во рано утринава во 3 часот и 40 минути.

најчитано сега