Мотоциклист повреден во сообраќајка во Скопје

Вчера се случила страотна сообраќајна несреќа во која мотоциклист од Скопје е повреден.

До несреќата дошло во 20 часот кога на раскрсница меѓу булеварите  „Јане Сандански“ и „Србија“ дошло до судир помеѓу автомобил марка Венто кој го управувал Ѓ.А. од Скопје и мотор кој го возел К.Д.

Мотоциклистот завршил со повреди и бил пренесен во болница.

најчитано сега