Воз прегази две Македонки во Албанија

Две македонски државјанки се тешко откако попладнево биле удрени од возот кој сообракјал на релација Тирана - Елбасан, во туристичкиот регион Шкамби и Кавајес. Несреќата се случила  во моментот кога тие минувале преку шините

Според албанската полиција, македонските државјанки Славинка Нитрова и Лука Нитроши и двете на 45-годишна возраст биле на летување во Драч.

По несреќата Нитрова добила тешки повреди и таа е пренесена на лекување во Воената болница во Тирана, додека, пак Нитроши е хоспитализирана во болницата во Драч.

најчитано сега