Крива Паланка: Нападнал полицаец кој се обидел да го легитимира

Кривична за кривопаланчанец кој нападнал полициски службеник.

Се работи за 46-годишниот Г.Н. од Крива Паланка кој  на регионалниот пат од селата Ранковце-Радибуш, откако малку повеќе се поднапил, при обид да биде легитимиран од страна на полициски службеници се оглушил на наредбата, почнал да ги  навредува и омаловажува, а потоа се обидел физички да нападне еден од полицајците.

најчитано сега