Кривопаланчанец му го скршил носот на сограѓанин

Кривопаланчанец си заработи кривична поради нанесување тешка телесна повреда.

Се работи за 30-годишниот С.М. кој пред неколку денови на улицата „Гоце Делчев“ започнал вербална расправија со 20-годишниот сограѓанин М.С.

Расправијата набргу прераснала и во физичка пресметка во која С.М. му го скршил носот на младото момче.

најчитано сега