Сончево и топло - температури до 32 степени

Денеска времето во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата ќе се движи од 21 до 32 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен ветер од северен правец со температури до 29 степени.

 

 

најчитано сега