Премиерот Груевски денеска во Ватикан

Премиерот Никола Груевски заедно со владината делегација во чиј состав е министерот за надворешни работи Никола Поповски, и министерката за култура Елизабета Канческа Милевска денеска ќе престојуваат во Ватикан по повод чествувањето на 24-ти мај, Денот на светите браќа Кирил и Методиј.

Планирано е, да се одржи аудиенција кај неговата светост Папата Франциско, а, како што е најавено, ќе се оствари и средба со државниот секретар на Ватикан кардиналот Пиетро Паролин.

 

 

Оцени ја веста

23.05.2015 - 10:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега