Време: Не чека потопол ден

Времето ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата од 21 до 32 степени.

Во Скопје ќе биде сончево со умерена облачност и слаб до умерен ветер од северен правец.

Температурата до 29 степени. 

најчитано сега