Жерновски се сретна со Перо Антиќ

 Состојбите во македонскиот спорт, особено во кошарката беа тема на денешната средба на градоначалникот на општина Центар Андреј Жерновски со капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Перо Антиќ.

Градоначалникот Жерновски, инфомираат од неговиот Кабниет, од капитенот на македонската кошаркарска репрезентација беше информиран за подготовките за претстојното Европско кошаркарско првенство, кое се одржува во Словенија, каде што Македонија ќе го брани 4-то место.

најчитано сега