Металург се засилува - Атман нов член на македонскиот вицепрвак

Тимот на Металург се засили со името на Павел Атман, средниот бек кој играше во Чеховски Медведи и кој до крајот на сезоната настапи во тимот на Динамо Минск. 26 годишниот среден бек потиша двегодишен договор со македонцкиот вицепрвак. 

- Иако имав понуди од неколку европски екипи, а некои беа и финансиски подобри, се решив за екипата на Металург, чиј развој го следам неколку години. Многу сум среќен што потпишавме договор и што ќе настапувам за екипа која постигна одлични резултати во Лигата на шампионите, изјави новото засилување на Металург за клупската веб страна. 

ФОТО: Комуникација.мк

најчитано сега