МЗТ Скопје со вајлд карта ќе настапи на Еврокупот

Прифатено е барањето на македонскиот кошаркарски шампион МЗТ Скопје Аеродром на Еврокупот да настапува со вајлд-карта. Ова е прв пат на ваков шампионат да се најде и македонски претставник. На првенството ќе настапат 48 тима а истото ќе биде поделено во осум групи. Денеска аеродромскиот тим на прес-конференција ќе го промовира и новиот тренер Вуковиќ како и новостите и планопвите за сезоната која претстои. 

 

 

најчитано сега