ВИДЕО: Вечерва големо апсење во Скопје

Полицијата вечерва приведе уште 8 лица од деветмината идентификувани, кои учествуваа во насилните протеси пред Владата, а во кои беа повредени 38 полицајци.

 

Од МВР го потврдуваат апсењето, додавајќи дека по деветиот идентификуван се трага.

 

Приведените лица, осомничени за учество во толпа што ќе изврши кривично дело во текот на вечерта, ќе бидат изведени пред надлежен обвинител и судија.

Повеќе детали за случајот ќе бидат соопштен во текот на утрешниот ден.

 

По најновите апсења се отвора прашањето, дали истрагата ќе открие кој ги организирал насилниците.

 

 

Оцени ја веста

08.05.2015 - 22:44

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега