Излетал со тракторот од патот - трагичен крај за штипјанец

Вчера во 11,30 часот на локалниот пат Штип кон село Шашаварлија случена е сообраќајна незгода во која Марјан Н.(59) од Штип управувајќи трактор и тракторска приколка излегол надвор од коловозот при што тракторската приколка се превртела, а тракторот удрил во дрво. Возачот се здобил со тешки телесни повреди и на пат кон болница им подлегнал на повредите.Се работи на расчистување на случајот.

 

 

Оцени ја веста

01.05.2015 - 12:17

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега