Им рекла да си одат почнале да ја дават - хорор за сопственичка на бар во Трубарево

На 01.05.20150 година околу 01,40 часот во УО Снеки Бар во Трубарево дошло до нарушување на ЈРМ со тепачка во моментот кога сопственичката на барот ги предупредила гостите да го напуштат барот со цел да затвори, при што истите одбиле и кршеле шишиња и чаши и почначле да ја дават за вратот. Во тој момент нејзиниот син излегол со палка и почнал да мавта со истата со цел да ги отргне напагачите од мајакта по што бил демолиран цел бар. Лицата се обезбедени и приведени во ПС Гази Баба за помнатамошна постапка.

 

 

Оцени ја веста

01.05.2015 - 10:09

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега