Вечерва трагедија на патот за Галичник: Маж загина во бизарна несреќа

Возило кое го расчистува снегот на патот за Галичник вечерва усмрти 45 годишен скопјанец, јави Телеграф.
Според неофицијалните информации кои ги објави порталот тој бил ангажиран како помошник во расчистувањето на наносите снег кои како што објавивме на некои места надмина 3 метри. Во еден момент, кај местото Царевац машината што расчистувала движејќи се назад го удрила 45 годишниот Г.Т. и го прегазила со тркалата.

На лице место излегла полицијата и јавен обвинител а возачот е задржан на лекување

Press24 за оваа информација се уште нема потврда од полицјата.

 

 

Оцени ја веста

29.04.2015 - 23:07

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега