Страшна несреќа во Тетово: Младо момче возело пребрзо па прегазило двајца пешаци

Двајца пешаци синоќа биле прегазени во Тетово. Околу 19 часот и 20 минути, на улицата „Благоја Тоска“  пред крстосницата со улицата „29 ноември“ во Тетово, возило „Опел корса“, управувано од 21-годишниот тетовец Г.И. налетало на двајцата пешаци, А.Б.(20) и Б.А. (19) кои се наоѓаат во Клиничката болница во Тетово со тешки повреди.

Според првичните информации причина за несреќата е пребрзо возење.

Полицијата изврши увид.

 

 

 

Оцени ја веста

29.04.2015 - 12:24

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега