Ден на жалост за загинатите во автобуската несреќа во Црна Гора

Во Црна Гора денеска е прогласен Ден на жалост за романските туристи кои настрадаа минатата недела во сообраќајната несреќа.

Животот го загубија 18, а 29 патници беа повредени, кога автобусот падна во провалија од мостот наречен Грло, кај местото Манастир Морача.

најчитано сега