Социјалистите водат на изборите во Албанија

Албанската Социјалистичка партија предводена од Еди Рама води во резултатите од парламентарните избори одржани вчера.

Ова се резултатите добиени откако се пребројани 15 посто од гласовите од вчерашните избори.

Според првични резултати од Централната изборна комисија, гласале 53 отсто од 3,3 милиони гласачи.

ФОТО: Ирис.мк

 

најчитано сега