Четири момчиња преку Фејсбук наговориле малолетничка на групен секс

Четири момчиња се уапсени под сомнеж дека силувале 13 годишно девојче во шумата близу Крагуевац.

Тие биле сослушани во полициската станица, и изјавиле дека девојчето го запознале преку Фејсбук, со неа долго се допишувале и ја поканиле на групен секс.

-И самото девојче опиша дека со момците се сретнала во шумата. Секого од нив го задоволила, а потоа се разотишле. Не ја натерале на групен секс, ниту биле груби спрема неа, вели изворот за српски Ало.
 
Уапсените момчиња имаат од 19 до 23 години и ќе одговараат за кривично дело силување малолетничка.
 
-Иако девојчето се согласило на секс, тие не смееле да прифатат, затоа што е малолетна и има помалку од 14 години. На сослушувањето потврдија дека состанокот го договарале подолго време, затоа што сите се пријатели на Фејсбук, вели изворот за српски Ало.
 
ФОТО: Хитпортал 

најчитано сега