Шест лица во болница - тешка сообраќајка пред Штип

Тешка сообраќајна несреќа се случила вечерва на патот Штип - Радовиш, јавува Нетпрес. Според информациите, во сообраќајката учествувале две патнички возила марка Тико и Мерцедес. Најверојатно поради неприлагодена брзина, возилата се судриле, а шест лица со тешки повреди се префрлени во болница. 

најчитано сега