ВИДЕО: Голем пожар во центарот на Охрид - одекнуваа експлозии граѓаните евакуирани

Голем пожар изби вечерва во зграда лоцирана на булеварот Туристичка во центарот на Охрид. Како што јавува Охрид1, најверојатно проади проблеми со електричната инсталација избил голем пожар по што одекнале и неколку експлозии.

Веднаш пристигнале екипи на противпожарната служба кои почнале да ги евакуираат станарите, а полицијата го запрела сообраќајот на најфрекфентната улица. Била исклучена електричната енергија а пожарот изгаснат. За среќа нема повредени. 
Погледнете го видеото

ФОТО+ВИДЕО: Охрид1