Трагедија ја потресе Србија: Надгробна плоча усмрти дете

Почина дете Р.Р откако му падна надгробна плоча на главата.

Трагедијата се случила околу пладне во село Ново Милошево,близу  Бечеј, а детето било со родителите на гробишта по повод верскиот празник Задушница.

Најверојатно плочата  пукнала од топлото време паднала и го поклопила детето.

 Детето било во несвест и веднаш било пренесено во болница , но реанимацијата не помогнала и за жал тоа им подлегнало на повредите.

најчитано сега