Мигранти се криеле во товарен воз на Богородица

Вчера во 20 часот и 15 минути на Граничниот премин Богородица од страна на полициски службеници при извршена контрола на товарен воз откриени се тројца странски државјани.

Се работи за двајца  државјани на Авганистан и еден е државјанин на Сирија, кои не поседувале документи.

 Истите се предадени на грчката полиција.

најчитано сега