Група насилници прободеле скопјанец во 'Деспина'

Утрово во 6 часот од Градската општа болница „Св.Наум Охридски„ во Скопје е пријавено дека било  донесено повредено лице кое потоа е пренесено на лекување во Ургентниот центар во Скопје.

Се работи за 34-годишниот З.К. од Скопје кој додека седел со други две лица во угостителскиот објект „Деспина“, бил физички нападнат од три до четири маскирани лица кои влегле во објектот и со остар предмет му нанеле две убодни рани во пределот на стомакот.