Почина 23-годишен хрватски фудбалер

23-годишниот Ален Пламиќ, син на тренерот на Истра од Пула Игор Пламиќ и брат на фудбалерот на Динамо од Загреб Звонко Пламиќ го загуби животот, пишува српскиот Курир.

Палмиќ за жал го загубил животот откако доживеал инфаркт на теренот, а имал проблеми со срцето од поодамна.

Во летото 2011. година се срушил во текот на припремниот период.
После третиот пад, против Локомотива, почнал да посетува лекари за да ја утврди точната причина за проблемите со срцето.

Нека почива во мир!

најчитано сега