Ердоган наредил турскиот Суперкуп да се одржува во Скопје?

Весникот „Македонски спорт“ повикувајќи се на сигурни извори објавува дека се многу големи шансите да се одигра турскиот Суперкуп во Скопје.

Претставникот на Турската федерација е во СКопје веќе неколку дена, каде, според „Македонски спорт“, се договораат деталите. 

- Шансите за турскиот Суперкуп помеѓу големите турски гиганти Фенербахче и Галатасарај да се одигра во Скопје и натаму се големи. Можеби најголеми, со оглед дека „Македонски спорт“ од свои извори дознава дека премиерот на Турција, Реџеп Таип Ердоган, наредил овој меч да се игра во македонскиот главен град, пишува „Македонски спорт“.

најчитано сега