Неделава смрзнувачка, потоа пролет - што ќе се случува со температурите?

Времето во Македонија денеска ќе биде облачно и врнежливо. Потоа следуваа вистински пролетни температури.

Температурите многу ретко ќе паѓаат во минус дури и во ноќните часови а преку ден, во одредени делови на Македонија ќе имаме и 20 степени. 

Сепак, треба да ја издржиме уште наредната недела за кога метеоролозите најавуваат променливо облачно време. 

 

 

Оцени ја веста

23.02.2015 - 09:46

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега