Нема да има геј парада во Скопје

Не се точни информациите кои ги објавија утрово македонските интернет портали дека утре во Скопје ќе се одржи геј парада.

Од ЛГБТ јунајтед за А1он информираат дека никој од нив не објавил дека ќе има геј парада во Скопје.

-Никој од нас не објавил дека ќе има парада во Скопје. Се што е пуштено во медиумите е неточно. Ќе почнеме постапка против новинарите за ширење дезинформации, изјавиле од ЛГБТ Јунајтед.

најчитано сега