ВИДЕО: Уапсена бандата која носеше мигранти во Македонија и Србија - еве како течеше полициската акција „Коридор“

 

Како што веќе објавивме, МВР разби банда која за пари носела мигранти во Македонија и Србија. Како организатори на криминалната група се идентификувани лицата С.Б. (52), А.И. (36)А.И. (30) сите од с. Лојане - кумановско, В.Д. (32) од Богданци и О.А.(30) од Судан. Повеќе детали прочитајте тука.

Погледнете како течеше акцијата „Коридор“

најчитано сега