Пукотници го разбудија Свети Николе

 

Ноќеска, 45 по полноќ, пукотници го разбудија Свети Николе. 27 годишниот светиниколчанец Ј.В. застанал на терасата од угостителскиот објект „Ти Амо“ и  пукал со гасен пиштол.

Полицијата веднаш интервенирала и од светиниколчанецот бил одземен гасниот пиштол. Од МВР велат дека против Ј.В. ќе биде поднесена соодветна пријава.

најчитано сега