Горештините пристигнаа

 

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 23 до 32 степени.

Во Скопје и околината слично време, со температура до 30 степени.

Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 7.

 

најчитано сега