ФОТО: Роналдињо доби за поклон дрес од Реал Мадрид

Поранешниот најдобар фудбалер на светот Роналдињо, на својот Твитер профил објави фотографија дека добил подарок дрес од Реал Мадрид. Еве што напиша поранешната ѕвезда на „каталонскиот клуб“ Барселона:

-Погледнете каков дрес добив од Ронало, напишал Бразилецот.

Неговиот поранешен соиграч на дресот оставил и порака која гласи: Пријателе, те сакам!

најчитано сега