Девојки од цел Балкан незаконски работат во Македонија

По наредба на Основниот суд-Тетово, рано утрово е извршен претрес во село Боговиње, во угостителскиот објект „Ориентал АС“.

Таму беа затекнати 8 државјанки, по две од Србија, Босна, Албанија и Бугарија.

Сите се на возраст од 19-39 години.

Утврдено е дека 7 од нив се со нелегален престој во Македонија, а една го пречекорила законскиот престој.

 

 

Оцени ја веста

08.01.2015 - 10:20

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега