ФОТО: Груевски присуствуваше на Божиќна литургија во Тетово

Премиерот Никола Груевски денеска присуствуваше на Божиќна литургија во Соборниот храм „Св. Кирил и Методиј“ во Тетово.

liturgija-1

Православните христијани во Македонија денеска го слават Рождеството Христово-Божиќ. Во сите храмови на Македонската православна црква изутринава се одржуват божиќни литургии

litturgija-2

 

 

 

Оцени ја веста

07.01.2015 - 12:16
Фото: 
МИА

 

 

 

 

 

 

 

Редакцијата на Press24 не сноси никаква одговорност за коментарите. Бидејќи се генерираат преку Facebook за нив важат правилата и условите на социјалната мрежа

најчитано сега