Монако со трансфер бомба - го бара Роналдо за 100 милиони долари

Францускиот тим Монако е подготвен да одвои неверојатни 100 милиони евра за да го ангажира најдобриот фудбалер на планетата Кристијано Роналдо. Рускиот милијардер Димитриј Риболовљев кој го држи клубот од кнежевството веќе успеа да го донесе Фалкао кој пристигна од Мадрид но од тимот на Атлетико. Според информациите од Франција Роналдо ќе заработува 20 милиони евра годишно за пет повеќе од сегашната која му ја дава Перез. Сепак според шпанскито печат Перез сака да го задржи Роналдо до крајот на договорот до 2015 година. 

 

најчитано сега