Дрогба доаѓа на концертот на Карлеуша!

Славниот фудбалер Дидие Дрогба доаѓа во Белград за да го проследи концертот на српската пејачка Јелена Карлеуша, дознава Телеграф.

Дрогба доаѓа на 15 јуни во Србија за да биде дел од концертот на српската дива Карлеуша, на покана од страна на нејзиниот сопруг Душко Тошиќ.

Инаку, Тошиќ и Дрогба се запознале во Кина и започнале да се дружат, па така Тошиќ и го поканил на концертот на својата сакана, на кој како што таа вели ќе има и безброј познати ѕвезди, политичари и други славни личности.

најчитано сега