Скопје: Се судрија „Хонда“ и возило на МВР - две лица се повредени

Две лица се поведени во сообраќајна несреќа која се случила вчера попладне на булеварот „Србија“ во Скопје.

Вчера попладне, на булеварот „Србија“ се судриле автомобил марка „Хонда“ и автомобил во сопственост на МВР. Во несреќата биле повредени две лица, по едно од двете возила.

Извршен е увид на местото на несреќата.

најчитано сега